Uluslararası Nakliye Fiyatları

Taşımacılık her mesafe ve şartta maliyetli bir süreçtir. Uluslararası taşımacılık ise ciddiyetle yapılması gereken, risk alanı fazla olduğu için bilgi hâkimiyetinin en fazla olduğu alanlardan biridir. Ürün hacmi ve niteliği yanında kat edeceği yol, başlangıç ve bitiş noktaları, geçeceği ülke veya ülkeler ile bu ülke veya ülkelerin gümrük prosedürlerine olan hâkimiyet ile başarılı bir nakliyat işlemi gerçekleşecektir. Bu farklı değişkenler neticesinde uluslararası nakliye fiyatları sabit tutulamayacağı gibi, risk faktörlerinin eritilerek olağan maliyetin oluşması sağlanabilir. Şahısların yapacağı nakliyelerde güvenilir ve profesyonel bir aracı firma süreci makul şartlarda yönetecektir.

Ülke Bazında Değişkenler

Türkiye çıkışlı nakliyelerde Avrupa’da varacağı ülke parametreleri ve gümrük koşullar ve yüzdeleri önemlidir. Bununla birlikte çıkış ve varış lokasyonu arasındaki farklılık ürün maliyetlerinin değişmesi anlamına gelir. Sadece ülke olarak değil, ülke içinde kat edeceği yol da maliyet hesabında farklılık oluşturur. Her ülkenin gümrük uygulamaları, şehirlerarası geçişleri dahi farklılık gösterebilir. Taşımanın gerçekleştiği güzergâh, değişkenleri ile titizlikle incelenmelidir. Gümrük bekleme süresi ihtiyaç dâhilinde depolama alan ve süresi de maliyet hesabına etki edecek unsurlar arasında.

Ürün Bazında Değişkenler

Taşımacılığı yapılacak ürün için başlıca kriter ürün hacmidir. Ürün cinsi ve tonajı da nakliye noktaları arasında mesafeler sonrasında dikkat edilmesi gereken bir konudur. Ürünün hacmi, tır içinde kaplayacağı alan, uhreviyatı doğrultusunda yükleme şekli gibi detaylara olan hâkimiyet maliyetlere de etki edecektir. Ayrıca ürünün sorunsuz teslimatının da en önemli ayağıdır. Tüm bunların haricinde yeni ürün ile kullanılmış ürün arasında bile oluşan gümrük vergisi farklılıklarının belirlenmesi gerekir. Ürünlerin giriş- çıkış sıralaması ve zamanlamasında ki değişiklikler çıkacak fiyatın farklılığını da getirebilir.

Profesyonel Bir Aracı Firma Başarı Bir Nakliye Ülkeler arası yolculuk edecek ürünlerin paketlemeden, yüklemeye, taşımadan, teslimata; farklı tarih belirlemeleri ile oluşacak depolama ihtiyacına değin uzun ve detaylı nakliye hizmetinin profesyonel bir ekipten alınması çok önemlidir. Sadece iş gücü anlamında değil, evrak temini ve akışına da hâkim olmak, ürünlerin gümrükte vakit kaybetmesinin önene geçer. İhmal edilmemesi gereken bir diğer çok önemli unsur ise sigortadır. Taşınacak ürünlerin CMR sigortası ile güvence altına alınıp alınmadığı tüm süreci direk etkileyecek niteliktedir. Karayolu taşımacılığında, ürün güvenliği yanı sıra harcanan paranın da güvence altına alınması sağlanır. Nakliye işlemi sorumluluk gerektirir. Alanında tecrübeli kadroya sahip bir taşımacı firma, verdiği taahhüttü sorunsuz yerine getirebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir